Android destekleme kütüphanesi (support library) kurulumu

android destekleme kütüphanesi kurulumuAndroid tabanlı mobil uygulamalar geliştirme konusunda yeniyim ve fırsat buldukça bu konuda bulduğum bütün eğitim platformlarını takip ediyorum. Uzun zamandır aklımı kurcalayan bir konuyu araştırırken bulduğum çözümleri sizlerle paylaşmak istedim.

Geliştiriciler açısından android işletim sisteminin en can sıkıcı kısmı sürüm çeşitliliğidir. Bu durum geliştiricileri geriye dönük destekleme kütüphanelerini (support-libraries) kullanmaya mecbur bırakmaktadır.

Bu konu ile ilgili internette ingilizce ve türkçe birçok kaynak bulabilirsiniz. En beğendiğim yazılardan birtanesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/android/egitim/android-201/destekleme-kutuphanesinin-support-library-kurulumu

Türkcell geleceği yazanlar kulübü editörlerine verdikleri emekten ötürü teşekkür ederim. Aynı şeyleri tekrar anlatmayacağım ben bu yazımda tespit ettiğim bazı konulardan bahsetmek istiyorum.

  1. Kütüphane projelerini o an çalıştığınız working set içerisinde oluşturmanızı öneririm. (working set dışında oluşturduğum V7-appcompat kütüphane projesini, projeme kütüphane olarak eklediğim halde sebebini anlamadığım bir hata almaya başladım ve  bu şekilde çözdüm.)
  2. Local Android Sdk nızda Android 5 yüklü değil ve siz destekleme kütüphanesinin sürümünü yükseltirseniz mevcut kütüphane projeleriniz hatalar verebilir. Panik yok son çıkan api (Android 5 – api 21) i indirip hata veren projenin target api sürümünü api 21 yapmanız sorunu çözecektir.
Summary
Android destekleme kütüphanesi
Article Name
Android destekleme kütüphanesi
Description
Android support library kütüphanesinin android stüdyo ve eclipse için kurulum yönergelerini ve tavsiyelerimi bulacağınız yazıdır.
Author
Publisher Name
aligokayduman.com
Publisher Logo

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.000webhost.com